Lokalizacja

Osiedle Panorama  położone jest na skraju lasu, tuż przy malowniczych terenach Pojezierza Wałeckiego i Doliny Gwdy. Obszar ten tworzą doliny rzek, lasy, jeziora i torfowiska stanowiąc główne walory przyrodnicze i krajobrazowe tego terenu, atrakcyjne zarówno dla spacerowiczów, jaki i miłośników aktywnego wypoczynku.

Lokalizacja Osiedla Panorama jest idealna dla osób kochających ciszę i naturalne środowisko, ­­zapewniając mieszkańcom komfortowy wypoczynek i rekreację oraz wygodę dnia codziennego. W tym atrakcyjnym miejscu można znaleźć chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, w niedalekiej okolicy znajdują się atrakcyjne trasy rowerowe i ścieżki piesze prowadzące wokół jastrowskich jezior zarówno przez suche siedliska borowe, bory, lasy mieszane jak i przez podmokłe olsy. Pozwalają one na podziwianie przyrody oraz poznawanie zróżnicowanych siedlisk leśnych. W niedalekiej odległości od Osiedla Panorama znajduje się miejsce do biwakowania i leśna wiata edukacyjno-turystyczna, a także punkt obserwacyjny odpowiedni dla miłośników fotografii oraz obserwatorów ptaków.